Projeksiyon Perdesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Projeksiyon Perdesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

projeksiyon perdesi

Projeksiyon cihazı üzerinden yansıtılan görüntüleri izlememize yarayan bir çeşit özel aparata monte edilmiş perdedir projeksiyon perdesi. Görüntünün net bir şekilde seçilebilmesi için perde yüzeyinin pürüzlü olmaması gerekir. Görüntünün pürüzlü olması seyir zevkine ket vurabilir.

Projeksiyon perdesinin ilk olarak ışık geçirmez bir kumaştan imal edilmiş olması gerekmektedir. Ayrıca perdenin ön yüzünün ışığı yansıtabilen bir özelliği sahip olması elzemdir. Perdenin ışığı yansıtabilmesi için optik kaplama ile kaplanmış olmasında fayda vardır. En iyi optik kaplama malzemeleri arasında dioksit ve titanyum gibi ya da gümüş gibi maddeleri sayabiliriz.

Görüntünün en iyi şekilde alınabilmesinin diğer bir koşulu, projeksiyon perdesinin arka yüzünün siyah renkte olmasıdır. Perdenin arka yüzü siyah renk olduğunda ışığı geçirmeyecek ve görüntü daha kaliteli olacaktır.

Projeksiyon perdelerinin ön yüzeyleri ise iki ayrı renkte olabilmektedir. Bu renklerden birisi mat beyaz iken diğeri açık gridir. Aydınlık bir salonda mat beyaz renkteki perdeye yansıtılan görüntü daha verimli olacaktır. Tam tersine karanlık bir salonda gri renkte olan perde kullanıldığı zaman görüntünün daha kaliteli olduğu gayet net bir şekilde anlaşılacaktır. Projeksiyon perdesinin kullanılacağı salonun ışık durumuna göre uygun olan renk seçimi yapılabilir.

motorlu projeksiyon perdesi

Projeksiyon perdesinin çok çeşitli kullanım amaçlarının olması ve kullanımının yaygınlaşması sonucu motorlu projeksiyon perdesi üretimi yapılmaya başlanmıştır. El yardımıyla açılıp kapatılan klasik bir modelin geliştirilip motorlu hale getirilmesi, teknolojinin artık hayatımızın her alanında rahatlıkla kullanılabilmesinin doğal bir sonucudur. Motorlu projeksiyon perdelerinin ev içinde istenen noktaya kolayca monte edilebile imkanı kesinlikle mevcuttur. Bu motorlu perdelerin gayet şık beyaz kasaları vardır ve çok dayanıklı metal kasalara sahiptirler. Bu perdelerin dekoratif olarak kullanıldıkları mekana ayrı bir hava katacakları muhakkaktır. Motorlu olduklarından dolayı kullanımları gayet pratiktir. Perdeler otomatik olarak açılıp kapanabildiği için fazla yer kaplamaları mümkün olmadığından tercih edilebilir.

Eve gelen misafirlerle birlikte, ev içinde bir sinema ortamı yaratarak keyifli vakit geçirmeye imkan sağlayacak olan bu cihazlar, günbegün yaygınlaşmaktadır.

Alışverişe çıkıldığında motorlu ya da motorsuz oluşuna, alınacak ürünün kalitesine ve markasına göre, Genelde en çok satan ürünler <a href="https://www.projeksiyoncihazi.net/index.php?route=product/product

Leave a Comment