Projeksiyon Perdesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Projeksiyon Perdesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

projeksiyon perdesi

Projeksiyon cihazı üzerinden yansıtılan görüntüleri izlememize yarayan bir çeşit özel aparata monte edilmiş perdedir projeksiyon perdesi. Görüntünün net bir şekilde seçilebilmesi için perde yüzeyinin pürüzlü olmaması gerekir. Görüntünün pürüzlü olması seyir zevkine ket vurabilir.

Projeksiyon perdesinin ilk olarak ışık geçirmez bir kumaştan imal edilmiş olması gerekmektedir. Ayrıca perdenin ön yüzünün ışığı yansıtabilen bir özelliği sahip olması elzemdir. Perdenin ışığı yansıtabilmesi için optik kaplama ile kaplanmış olmasında fayda vardır. En iyi optik kaplama malzemeleri arasında dioksit ve titanyum gibi ya da gümüş gibi maddeleri sayabiliriz.

Görüntünün en iyi şekilde alınabilmesinin diğer bir koşulu, projeksiyon perdesinin arka yüzünün siyah renkte olmasıdır. Perdenin arka yüzü siyah renk olduğunda ışığı geçirmeyecek ve görüntü daha kaliteli olacaktır.

Projeksiyon perdelerinin ön yüzeyleri ise iki ayrı renkte olabilmektedir. Bu renklerden birisi mat beyaz iken diğeri açık gridir. Aydınlık bir salonda mat beyaz renkteki perdeye yansıtılan görüntü daha verimli olacaktır. Tam tersine karanlık bir salonda gri renkte olan perde kullanıldığı zaman görüntünün daha kaliteli olduğu gayet net bir şekilde anlaşılacaktır. Projeksiyon perdesinin kullanılacağı salonun ışık durumuna göre uygun olan renk seçimi yapılabilir.

<a href="https://www.projeksiyoncihazi.net/index.php?route=product/category

Leave a Comment